Prejsť na obsah

Turistika

Vodopády Studeného potoka
Takto sa nazýva úsek Studeného potoka od sútoku Veľkého Studeného potoka z Veľkej Studenej doliny a Malého Studeného potoka z Malej Studenej doliny v tesnej blízkosti Rainerovej chaty, až po Bilíkovu chatu, kde sa vodopády končia. Studený potok preteká obrovským terénnym zlomom a vytvára prekrásne kaskády a katarakty, ktoré sú obzvlášť pekné pri jarnom roztápaní snehu alebo po výdatných dažďoch, keď je hladina vody vysoká.

Rysy
Výstup na Rysy je najpopulárnejším turistickým výstupom, najmä vďaka krásnemu výhľadu z vrcholu. Rysy, nachádzajúce sa na slovensko-poľskej hranici, majú tri vrcholy. Najvyšším je stredný vrchol (2 503 m n. m.) ležiaci na území Slovenska, druhým v poradí je severozápadný vrchol na poľskom území a najnižším je juhovýchodný vrchol (2 473 m n. m.).

Popradské Pleso
Popradské pleso, kedysi nazývané aj Rybie pleso, sa nachádza v Mengusovskej doline. Popradské pleso je ľadovcového pôvodu. Svojou rozlohou je Popradské pleso štvrté najväčšie jazero na Slovensku. Neďaleko jazera Popradské pleso sa nachádza Symbolický cintorín obetiam Vysokých Tatier.

Symbolický cintorín
Symbolický cintorín (1525 m) je turistami hojne navštevované pamätné miesto v blízkosti Popradského Plesa pod západnými stranami Ostrvy, kde v limbovom poraste sa nachádza symbolický cintorín na pamiatku tých, čo nechali svoje životy v Tatrách a výnimočne i Tatrancov, ktorí zahynuli vo svetových horách.

Ostrva
Ostrva (1926 m) je rozložitý vrchol na konci bočného juhozápadného hrebeňa Končistej. Pred nevýrazným vrcholom prechádza cez sedlo pod Ostrvou Tatranská magistrála. Je to vyhliadkový bod, z ktorého je krásny výhľad do Mengusovskej doliny a Zlomísk.

Tatranská magistrála
Tatranská magistrála je atraktívny tatranský chodník. Za pekného počasia ponúka nádherné výhľady na celú podtatranskú oblasť. Prechádzka tichými ihličnatými lesmi, cez osady, okolo chát, popri niekoľkých plesách, poskytuje prierez tatranskou prírodou.

Kriváň
Kriváň (2494 m) je charakteristický impozantný vrch v západnej časti Vysokých Tatier. Ako symbolický vrch Slovanov a slobody Slovákov stal sa Kriváň významným motívom poézie štúrovského pokolenia a svoju pozíciu v básnickej a piesňovej tvorbe si s novšou náplňou zachoval až podnes.

Lomnický Štít
Lomnický štít (2632 m) je jeden z najznámejších a najpopulárnejších štítov Vysokých Tatier. Od roku 1940 je prístupný visutou lanovkou z Tatranskej Lomnice, čím sa stal najfrekventovanejším Tatranským vrcholom. Stanica lanovky na končiari je spojená s priestormi astronomického a meteorologického pracoviska.

Veľká Svišťovka
Veľká Svišťovka (2037 m) je trávnato-sutinová kopa v severovýchodnom hrebeni Malého Kežmarského štítu. Pod vrcholom sa nachádza Sedlo pod Svišťovkou, kadiaľ prechádza turistický chodník Tatranská magistrála zo Skalnatého plesa ku Chate pri Zelenom plese.
U nás ste vždy vítaní - vaša Villa Domino
Návrat na obsah